9 Kasım 2016 Çarşamba

Kitap Yorumu | J.A.Redmerski - Sarai - Izabel ( Katiller Çetesi 1 - 2 )


Orijinal Adı: Killing Sarai    
Türkçe: Sarai
Yazarı: J.A.Redmerski
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 416


Orijinal Adı: Reviving Izabel   
Türkçe: Izabel
Yazarı: J.A.Redmerski
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 368
Sarai Arka Kapak

The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal'ın çok satan yazarı J.A. Redmerski'den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı… 

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir. Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur. 

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar. Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir? Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.

"Beş yıldız!"
-The Book Enthusiast -

"Bu seri inanılmaz."
-Smi Book Club-


Izabel Arka Kapak

"Sayfaları çevirmekten kendimi alamadım. Muhteşem!"
-Kelly Mcbride-

"Izabel'i ilk kitap gibi çok sevdim. Biraz kan, biraz gözyaşı ve tabii ki bolca aksiyon."
-Devan Fox-

"Izabel'de karakterler öyle güçlü ve canlı ki onlarla vakit geçirmek insana tarifsiz bir zevk veriyor."
-Jennifer Kyle -


Onu esaretten kurtaran katiller çetesiyle karanlık bir hayat sürmeye kararlı olan Sarai, acımasız bir sadistten intikam almaya karar verir. Ama Sarai'ın pervasız halleri onu asla geri dönemeyeceği bir yola sürekler. Öte yandan Arthur Hamburg'un sağ kolu Willem Stephens da Sarai'ın peşindedir. Fakat Izabel kimliğine bürünen Sarai'ın geçmek zorunda olduğu bambaşka bir sınav vardır ve bu son sınav aynı zamanda genç kızın Victor Faust'a olan güvenini de sorgulamasına neden olacaktır. Sarai'ın devam kitabı olan Izabel okurları yine karanlık, ölümcül ve heyecan dolu bir serüvene çağırıyor.Serinin iki kitabını birlikte yorumlamak istedim. Bu seri benim en sevdiğim serilerden birisi kesinlikle ve Ephesus bizi çok bekletmeden ilk kitabın peşinden ikinciyi çıkarmıştı ve devamını da aynı hızla çıkarmalarını bekliyorum :') 


Sarai, en çok keyif alarak okuduğum kitaplardan biri oldu. Hiçliğin Kıyısında'nın ardından nasıl böyle bir kurgu çıkarmış ortaya hayret ettim. Bambaşka iki konu resmen.
Kitabı inanılmaz bir merakla okudum. Her bir sayfayı heyecanla çevirdim resmen. Tuba (@okuryazarannecik ) yorumunda film tadında demişti. Ve okurken ne demek istediğini çok iyi anladım. Resmen her şey gözünüzün önünde canlanıyor :')Karakterler, olaylar her şey çok güzeldi. Sarai'nin sarsılmaz kişiliği bazı anlarda biraz abartı geldi ama göz ardı edemeyeceğim kadar değildi. Niklas ile pek anlaşamadık ama bakalım devam kitaplarına artık :')
Ve kitabın sonu öyle bir bitti kiii. Devamını direk okumak isteyeceksiniz. 


Kitapta çok fazla yazım hatası vardı ve bu bazen okurken beni zorladı. Bir sonraki baskılarda düzeltilir diye umuyorum. O heyecanla bile yazım hatalarının farkına vardım. 

Sarai'ın ardından Izabel ile Katiller Çetesi serisi devam ediyor hemde ne devam etmek. İlk kitaptan daha heyecanlı daha güzel bir kitap sizi bekliyor. 

Sarai içinde yanan intikam ateşiyle başına yine bin türlü bela açmaya devam ediyor :')
Ben normalde kötü adam seven birisi değilim. Hatta kötü adam gördüğümde göz devirmeye başladığım bir evredeyim çünkü çoğu yazar bunun üzerine düşmüş durumda.Her kitaptan bir kötü adam çıkıyor. Fakat ilk defa bir kötü adama bayılıyorum. Victor'a hayranım resmen. Bir tetikçide olsa, ruhsuz bir insan olacak şekilde eğitilmişte olsa diğer kitaplarda olduğu gibi kadını itip kakmamasının da bunda etkisi olduğunu düşünüyorum. Victor resmen tam bir aşkım :')

İlk kitapta az biraz gördüğümüz Fredrik bu kitapta daha çok yer alıyor ve iyi ki de öyle olmuş. Çok sevdiğim bir karakter oldu. Kesinlikle kendisi ile ilgili daha çok şey okumak istiyorum. O yüzden umarım 3. Kitap bir an önce çevirilir çünkü Fredrik ile ilgili bir kitap olacak :') 

Sarai gittikçe güçlenen bir kadın olarak karşımızda. Ve hayran oldum. Ne istediğini bilen ve istediğine ulaşmak için gözünü bile kırpmadan her şeyi yapan bir kadın Sarai. Ve bu kitapla birlikte artık benliğini tamamen geride bırakarak Izabel oluyor. 

Kitabın dili ilk kitapta da olduğu gibi inanılmaz akıcı. Yazar bunu nasıl beceriyor bilmiyorum ama gerçekten su gibi akıp gidiyor. Biraz vaktiniz varsa tek oturuşta bitirebileceğiniz bir kitap. Okuyamadığınız dönemlere ilaç gibi gelecek. Üstelik ilk kitaptaki yazım hataları bu kitapta karşıma çıkmadı.
Yine film izler gibi okudum. Bu seriyi dizi ya da film olarak görmeyi çok isterim. Dizi her zaman tercihimdir :')

Son olarakta şunu demek istiyorum ki kitabın sonları beni çok şaşırttı. Hiç bu kadar ileri gidilmesini beklemiyordum. Yerimde duramadan okudum. Ve bir an önce devamını istiyorum!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

back to top